Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Obrázky a symboly
  3. Svíčka Lotosový květ

Svíčka Lotosový květ

Lotosový květ jako symbol Lotos je výjimečná leknínovitá rostlina, kterou uctívali nejen staří Egypťané, ale dodnes je významným symbolem i v hinduism... celý popis
Dostupnost
Do 4 pracovních dnů může frčet k Vám :)
Barva
149 Kč
Číslo produktu:L0010
Výrobce:Plamenka
Kompletní specifikace

Lotosový květ jako symbol

Lotos je výjimečná leknínovitá rostlina, kterou uctívali nejen staří Egypťané, ale dodnes je významným symbolem i v hinduismu a buddhismu. Semena lotosu si zachovávají klíčivost i stovky let. Vyrůstá z bahna a na hladině kalné vody rozevírá zářivě čisté květy. Zvláštní povrch lotosového květu totiž takřka znemožňuje jeho znečištění špinavou vodou. Díky těmto vlastnostem je lotos symbolem čistoty, znovuzrození, věčnosti a duchovního růstu.

V buddhismu dlouhý stonek lotosu rostoucí ve špinavé vodě přestavuje cestu životem, překážky a buddhistické učení, které nakonec vedou k osvobození od bahna materiálního světa. Rozevřený květ symbolizuje osvícení a povznesení se nad své ego. V Egyptě býval symbolem boha Slunce Ra.

Do symboliky vstupuje i význam jednotlivých barev. Ve spojení s lotosem přestavuje bílá barva dosažení stavu duchovní dokonalosti, vyrovnanosti, klidu a čistoty mysli. Červený lotos značí bezpodmínečnou a čistou lásku, vášeň, velkorysost a laskavost. Růžový lotosový květ se pojí s duchovním růstem a osvícením. Modrý lotos je vnímán jako symbol oproštění se od hmotných cílů a vítězství ducha nad smysly. Fialová barva lotosového květu bývá spojována s ezoterismem a spiritualitou.

Obecné info ke svíčce

Bílá neparfémovaná svíčka s obrázkem motýla. Dekoruji technikou decoupage voskem, díky čemuž obrázek opticky splyne se svíčkou. Nepoužívám žádná lepidla ani laky, takže svíčku lze bez obav i zapálit. S uhořívající svíčkou postupně odstraňujte i přesahující obrázek. Knot udržujte v délce maximálně 1 cm.

Rozměry svíčky: výška 9 cm, průměr 7,8 cm.

Baleno dárkově v průhledném sáčku s mašličkou.

V nabídce v různých barvách - vyberte výše.

Tip

Vzhledem k velkému průměru svíčky lze dosáhnout lampionového efektu. Nenechávejte hořet svíčku déle než 2 hodiny v kuse. Díky tomu se nebude rozpouštět až k okrajům a bude prohořívat středem. Až se plamínek celý schová pod horní okraj neodhořelého lemu svíčky, bude svíčka svítit jako lampionek.

Zboží zařazeno v kategoriích
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz